Geoblog.pl    tomik1    Podróże    BaÅ‚kany po raz trzeci: JugosÅ‚awia    Sarganska Osmica
2007

Sarganska Osmica

Serbia i Czarnogóra
Serbia i Czarnogóra, Mokra Gora

Podudka! Wstawać! O 10 pociąg mamy! Zbierać tego małego obsrajcewa, na wózek, kacha, śniadanie i gonimy na stację. Po drodzę odwiedziny w sklepie z pamiątkami, koszulka Serbii, kartki i mapa i dalej na stacyjkę. Bilety na pociąg kupuje się w kasie za jedyne 500 dinara w dwie strony od głowy. Pociągi odjeżdżają o godzinie 10:30, 13:30 i w okolicy 16:50. Mimo że strona http://www.yurail.co.yu/prezentacije/sargan/sarganrv.htm prezentuje coś odmiennego. Nauczeni doświadczeniem, na stację stawiliśmy się ponad pół godziny wcześniej i wykorzystaliśmy ten czas na zakup pamiątek i biletów. Później zajęliśmy miejsce w wagonach i pomimo, że to był środek tygodnia sami nie jechaliśmy. Powiedziałbym nawet, że był komplecik pasażerów. Ruszyliśmy punktualnie i podróż odbyliśmy zgodnie z planem. Na końcu mieliśmy postój na stacji gdzie kręcono "żivot je cudo" lecz był on za krótki i pozostawił duuuuży niedosyt. Ale jeszcze tam wrócimy. Po zjeździe z powrotem do Mokrej Góry poszliśmy na obiad a po nim na dworzu przywitał nas deszcz, na szczęście można było się schować do "szopy" i tamże między lokomotywami przeczekać najgorsze. Dalsza część dnia to sen przeplatany wycieczkami po kolejny browar do sklepu. Planowaliśmy jeszcze powtórny wyskok do Gołubici lecz pogoda pokrzyżowała nam plany.

tomik1
tomek szymczyszyn